Úvod > Obec > Aktuality a hlášení

Aktuality a hlášení

Novější 1

Nabídka práce

Insta euro,společnost , která se zabývá výrobou dřevěných oken a dveří hledá  STOLAŘE a LAKÝRNÍKA . Nástup možný ihned .Zajemci se mohou hlásit na adrese firmy v Ivanovicích na Hané,Rostislavova 554 nebo na telef.čísle 603 815 032 .

Kompostéry

OÚ Drysice oznamuje , že je možnost objednat kompostéry na zahrady přes MAS Hanácký venkov  pro ty , kteří je nedostali v prvním kole .Zájemci přihlaste se na OÚ nejpozději dp 12.6.2020 .

Sběr velkoobjemového domovního odpadu

V sobotu 30.5.2020 proběhne sběr domovního velkoobjemového odpadu .Kontejnery budou přistaveny před OU Drysice od 8 - 11 h., poté budou ihned odvezeny .Stavební suť je možné přivézt pouze v omezeném množství .

Zájezd do ZOO Lešná

Obec Drysice pořádá zájezd k MDD do ZOO Lešná v sobotu 20.6.2020 .Odjezd autobusu v 8.30 h od zastávky směr Vyškov ,návrat přibližně v 17 h. Děti mají zájezd zdarma. Pro dospělé je cena za dopravu a vstupné 300 Kč. Platba proběhne hned při rezervaci zájezdu . Zájemci přihlaste se na obecním úřadě  nejpozději do 12.6.2020 , kapacita autobusu je omezená .

Nález peněženky

Na "Nové ulici" byla nalezena peněženka .Je uložena v koloniálu Dobroty , kde si ji majitel může vyzvednout .

Kácení máje

V sobotu 30.5.2020 od 15 h. proběhne tradiční kácení máje na hřišti "V dolích" . Občerstvení zajištěno firmou Bureš , v provozu budou i dětské atrakce .

Změna ordinačních hodin-MUDr.Pourová

Od pondělí 25.05.2020 bude MUDr Pourová ordinovat takto  Po, út, čt, pá - 6,30-12,00 hod
                                                                                                                    Stř. 12-17,00 hod
Na vyšetření je nutné se předem objednat telefonicky na čísle 517357253
Recepty na léky se zasílají dále elektronicky
Prosíme pacienty o dodržování hygienických pravidel, nošení roušek, dezinfekci rukou a dodržování bezpečné vzdálenosti.

Děkuji Pourová

Oznámení ŘK farnosti Drysice

Římskokatolická farnost Drysice sděluje, že na základě usnesení vlády

České republiky č. 490 o přijetí krizového opatření, jsou s účinností od pondělí,

11.května 2020, obnoveny bohoslužby v kostele Narození Panny Marie

v Drysicích za účasti maximálně 100 věřících, a to v čase uvedeném na nástěnce

před kostelem a na webu farnosti (pustimer-farnost.cz).

Účastníci musejí mít roušku, před vstupem do bohoslužebného prostoru

si povinně dezinfikovat ruce a dodržovat rozestupy minimálně dva metry s

výjimkou členů domácnosti .

Nakládání s odpady

Datum konání: 6. 4. 2020

SOTPR-nakladani_s_odpady_koronavirus-20200330.pdf

Nařízení vlády ČR-roušky

2045436545.pdf

Novější 1

Obecní úřad Drysice jako správce hřbitova upozorňuje občany ,že dle schváleného řádu pohřebiště je na hřbitov  zakázán vstup osob se psy a jinými zvířaty.V poslední době dochází ke znečišťování hrobů a zeleně na hřbitově psími výkaly.Hřbitov jako veřejné prostranství je určen k pietnímu pohřbívání zemřelých .Posláním hřbitova je úcta a památka k zemřelým.Porušení tohoto zákazu bude řešeno přestupkovou  komisí.