Úvod > Obec > Aktuality a hlášení

Nakládání s odpady

SOTPR-nakladani_s_odpady_koronavirus-20200330.pdf

Oznámení ŘK farnosti Drysice

Římskokatolická farnost Drysice oznamuje, že v souvislosti

s usnesením vlády České republiky, ze dne 23. března 2020, o prodloužení

krizového opatření, se ruší mše svaté v kostele Narození Panny Marie v Drysicích,

a to do středy, 1. dubna 2020. Výjimkou jsou pouze pohřby.

Eucharistie na Vámi zadané úmysly budou celebrovány soukromě

v obvyklou hodinu v kapli Matky Boží Panny Marie na faře v Drysicích.

Kromě toho lze každý den v 7 hodin ráno sledovat mši svatou s papežem

Františkem prostřednictvím Televize Noe.

Šijeme roušky

Šijeme roušky pro nemocnice.docx

Nařízení vlády ČR-roušky

2045436545.pdf

Změna úředních hodin na OÚ Drysice

O Z N Á M E N Í

Obecní úřad v Drysicích oznamuje , že z důvodu karantény vyhlášené vládou ČR se bude úřadovat :

• v pondělí 16.3.2020  od 8.00  do 11.00 hod.

• ve středu 18.3.2020  od 13.00 do 16.00 hod .

• v pondělí 23.3.2020  od  8.00 do  11.00 hod.

Poplatky za svoz KO, stočné a ze psů se mohou po dobu karantény platit pouze převodem na bank. účet .

Bližší informace na www.obecdrysice.cz .

Česká pošta-oznámení

Krizový štáb České pošty dnes na svém jednání přes videokonferenci rozhodl o následujících opatřeních.

Česká pošta od 19. března 2020 do odvolání omezuje otevírací dobu pro klienty. Hodiny pro veřejnost se upravují tak, že všechny pobočky na území České republiky se zavřou nejpozději v 16 hodin. Provozovatelé pošt Partner dostali od České pošty doporučení zavést stejné opatření. Omezení otevírací doby do 16 hodin je v jejich kompetenci.

Česká pošta od soboty 21. března 2020 do odvolání ruší víkendový provoz všech poboček. Všechny pobočky budou o sobotách a nedělích pro veřejnost uzavřeny. Provozovatelé pošt Partner dostali od České pošty doporučení zavést stejné opatření. Víkendové uzavření provozu je v jejich kompetenci.

Česká pošta na základě dnešního jednání vlády budou pobočky České pošty od 10 do 12 hodin zpřístupněné pouze občanům nad 65 let. Žádáme všechny ostatní klienty, aby respektovali toto rozhodnutí krizového štábu České pošty.

Žádáme veřejnost, aby pobočky České pošty navštěvovala pouze v nejnutnějších případech a aby omezila nakupování na e-shopech na věci, které nutně v současné době potřebuje. Zároveň žádáme klienty České pošty, aby aktuální stav hodin pro veřejnost sledovali na vstupu do pobočky a v informačním systému pobočky

Nemocnice Vyškov-organizační opatření

AKTUÁLNÍ INFORMACE OBČANŮM V.docx

Respono a.s.-oznámení

Dovolujeme si Vás informovat, že vzhledem k nařízení Vlády ČR a v návaznosti na epidemiologické riziko koronavirové infekce SARS-CoV-2 způsobující onemocnění Covid-19 uzavíráme sběrné dvory a to od pondělí 16. 3. 2020 do 23. 3. 2020. O dalším prodloužení uzavření či jakékoliv změně Vás budeme informovat prostřednictvím webových stránek.

Sběrné dvory ve Vyškově a Slavkově u Brna budou i nadále otevřeny pro podnikatele a to pouze v pracovní dny. Otevírací doba sběrných dvorů je uvedena na webu RESPONO: https://www.respono.cz/pro-firmy/sberne-dvory/.

Děkujeme za pochopení.

V případě jakýchkoliv dotazů se na nás neváhejte obrátit.

e-mail: prikrylova@respono.cz

Tel +420 517 810 018

Mob +420 773 644 096, +420 733 124 046

Novější 1

Obecní úřad Drysice jako správce hřbitova upozorňuje občany ,že dle schváleného řádu pohřebiště je na hřbitov  zakázán vstup osob se psy a jinými zvířaty.V poslední době dochází ke znečišťování hrobů a zeleně na hřbitově psími výkaly.Hřbitov jako veřejné prostranství je určen k pietnímu pohřbívání zemřelých .Posláním hřbitova je úcta a památka k zemřelým.Porušení tohoto zákazu bude řešeno přestupkovou  komisí.